Jak vybrat lékárničku

Potřebujete si pořídit správnou lékárničku? Pak jsme tu pro vás. Z našeho sortimentu si vyberete tu pravou vaši firmu, domácnost, automobil a motocykl nebo na výlety

LÉKÁRNIČKY NA PRACOVIŠTĚ

Vybavení a umístění lékárniček na pracovišti reguluje několik zákonů. Nicméně co se týče jejich náplně, není možné stanovit jejich přesný obsah. Například při kancelářských činnostech nedochází ke stejnému typu zranění jako třeba v autodílně nebo v restauračním zařízení. Proto vám nabízíme i alternativní možnosti pro specializovaná pracoviště.

Velice důležitý parametr při výběru lékárničky na vaše pracoviště je počet zaměstnanců. U nás si vyberete z lékárniček, které jsou vhodné pro malé podniky do 5 osob, ale i pro větší firmy s 1530 nebo dokonce i 50 zaměstnanci. V případě, že se stane nějaký úraz, budete tak schopni ošetřit několik lidí najednou. Díky našemu širokému sortimentu si pak můžete jednotlivé komponenty dokoupit a vaše lékárnička bude zase kompletní. 

Zákony upravující lékárničky na pracovištích:

LÉKÁRNIČKY NA CESTY

Jestli rádi trávíte čas v přírodě a na výletech jako my, tak vám určitě přijde vhod malá lékárnička do batůžku. V případě, že preferujete cestování na lehko, tak pro vás máme i možnost malé lékárničky, kterou si jednoduše připevníte na opasek. Pro nadšené cyklisty jsme naši nabídku rozšířili i o lékárničku, kterou snadno umístíte pod sedlo vašeho kola.  Jestliže se vám na cestách stane nějaký úraz a ošetříte se, můžete si pak jednotlivé vybavení opět dokoupit na našem e-shopu a vaše lékárnička bude zase kompletní. Rozhodně doporučujeme dokoupit do turistické lékárničky ještě desinfekční roztok, který je vhodný drobná poranění a je velice důležitý, když na sobě objevíte přisáté klíště. 

AUTOLÉKÁRNIČKY

U každého motorového vozidla je lékárnička součástí povinné výbavy dle vyhlášky č. 341/2014 Sb. a v souladu s vyhláškou č. 206/2018 Sb.

Ne pro všechna vozidla se hodí jedna a ta samá lékárnička. Je důležité vědět, že pro vozidla s vyšším počtem přepravujících osob je povinnost mít jinou autolékárničku, než pro klasické osobní nebo nákladní vozidlo.  Pro vozidla hromadné přepravy osob s obsaditelností více než 80 cestujících je zapotřebí autolékárnička velikosti III.  Pro vozidla s obsaditelností 9 - 80 osob je nutné mít autolékárničku velikosti II.

U ostatních motorových vozidel s nejméně 4 koly zákon vyžaduje lékárničku velikosti I. Jste-li vlastníkem motocyklu, pak určitě nezapomeňte na motolékárničku

DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKY

Typů poranění a nehod, které se mohou stát je nespočet. Ať už mluvíme o pořezání při krájení v potravin, popáleniny při pečení nebo prach a nečistoty z vrtání v garáži či práci na zahradě. Právě z těchto důvodů doporučujeme mít vždy po ruce lékárničku alespoň se základním vybavením. Podle preferencí uložení a obalu lékárničky máme pro vás v nabídce dvě hotové lékárničky. Plastovou a kortexovou. Obě mají stejnou výbavu. 

V případě, že se vám stane úraz a použijete cokoliv z vybavení lékárničky, můžete si díky našemu širokému sortimentu jednoduše doobjebnat jednotlivé komponenty.

Nicméně každá domácnost je jiná a vybavení našich lékárniček nemusí být zcela vhodné pro všechny typy poranění, proto dále doporučujeme mít ve vašich domácích lékárničkách gel na drobné popáleniny, které se snadno stanou během pečení nebo vaření a také popáleninový obvaz. Snižuje bolest a příjemně chladí zasažené místo. Chladící sáček tlumí bolesti při natažení šlach, vyvrknutí, naraženinách, frakturách apod. a omezuje vznik otoků. Důležitou součástí lékárniček na zahradách, chalupách a v garážích by měl být výplach očí. Co v domácí lékárničce určitě nesmí chybět je desinfekce. Tady je ale důležité vybrat tu správnou. Když objevíte přisáté klíště, doporučujeme použít desinfekci na bázi jódu. Pokud ovšem trpíte alergií na jód, nabízíme profesionály doporučovanou desinfekci, která jód neobsahuje.